Steyr AUG-Z-A3 | Samonabíjecí kulovnice | Kulovnice | ZBRANĚ | Army shop a zbraně

Steyr AUG-Z-A3

Legendární zbraň nejen speciálních komand, kterou vyrábí zbrojovka Steyr-Mannlicher, je zde. Představujeme samonabíjecí kulovnici STEYR AUG-Z, téměř jedinou, ve výzbroji mnoha armád masově nasazenou zbraň, se systémem Bull Pup.

Kód zboží: 17.450.1-NV

Výrobce: Steyr-Mannlicher

Dostupnost: na dotaz

59.990,- Kč

-
Ks
+
Koupit

Parametry produktu

Ráže5,56×45 (.223Rem)
Celková váha (kg)cca 3,60kg
Kapacita zásobníku10 nábojů, 30 nábojů (příplatková výbava), 42 nábojů (příplatková výbava)
Zásobníksegmentový, transparentní plast
Mířidlabez mířidel
Délka hlavně (mm)508 mm
Povrchová úprava kovových částíMannox - černý mat
Systémodběr spalných plynů z hlavně
Pojistka
Celková délka (mm)790 mm
    • Popis


Legendární zbraň nejen speciálních komand, kterou vyrábí zbrojovka Steyr-Mannlicher, je zde. Představujeme samonabíjecí kulovnici STEYR AUG-Z, téměř jedinou, ve výzbroji mnoha armád masově nasazenou zbraň, se systémem Bull Pup.

Historie továrny Steyr-Mannlicher sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás.

Vojenské, respektive sportovní kulovnice vyráběné firmou Steyr-Mannlicher nesou označení Steyr.

Od doby svého vzniku v polovině sedmdesátých let se puška AUG (Armee Universal Gewehr) stala doslova legendou. Koncepce stará více než 30 let je i v současnosti velice aktuální. Uspořádání Bull pup výrazně zkrátilo celkovou délku zbraně při zachování délky hlavně. Vojenské provedení kulovnice AUG je konstruováno jako modulární systém, který umožňuje snadnou a rychlou výměnu hlavních částí zbraně a její přestavbu na lehkou odstřelovačku příp. lehký kulomet nebo na krátkou karabinu.

Útočná puška AUG prošla úspěšně mnoha armádními testy spočívajícími v přejíždění zbraně těžkou technikou, výstřely s hlavní a závěrem plnými vody, bahna nebo písku i střelbou s hlavní ucpanou jinou střelou. Spoušťový a vyhazovací mechanizmy absolvovaly bez závad statisíce výstřelů. O útočnou pušku AUG je stále velký zájem, a to především ve státech, kde panují klimatické podmínky, které kladou na zbraň extrémní nároky z pohledu funkce i přesnosti.

Puška AUG je v současné době zavedena jako standardní útočná puška v různých verzích ve výzbroji armád těchto států: Argentina, Austrálie, Bolívie, Ekvádor, Holandsko, Irsko, Kamerun, Lucembursko, Maroko, Nový Zéland, Omán, Rakousko, Saúdská Arábie, Tunisko, Uruguay a Nový Zéland.

Současně je útočná puška AUG v různých verzích zavedena ve výzbroji speciálních jednotek a policejních komand těchto zemí: Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Filipíny, Indonésie, Itálie, Lucembursko, Malajsie, Pákistán, Polsko, Spojené státy americké, Srbsko a Velká Británie.

Civilní verze základního modelu, samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z, se vyznačuje těmito základními charakteristikami:

Hlaveň:
Těžká hlaveň kulovnice STEYR AUG-Z je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti. Vnitřní stěna hlavně samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z je vyložena silnou, velmi trvanlivou vrstvou z tvrdého chrómu. Stejným způsobem je vyložena i vnitřní stěna nábojové komory. Tato úprava dává záruku velmi dlouhé životnosti a perfektní funkce hlavně i komory, která se počítá v řádu několika deseti tisíců výstřelů. Stoupání závitu vývrtu hlavně je 9″. Firma Steyr-Mannlicher provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.

Spoušťový mechanizmus:
Spoušť samonabíjecích kulovnic STEYR AUG-Z se vyznačuje delším, hladkým chodem. Delší chod spouště je daní za původní vojenskou spoušť, kdy vymáčknutím kohoutu “napůl” se střílí jednotlivou ranou a vymáčknutím kohoutu po celé dráze pak dávkou. Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u kulovnice STEYR AUG-Z dostatečná nejen pro pohodlnou střelbu v rukavicích, ale do prostoru mezi lučíkem a kohoutem spouště se v pohodě vejde celá ruka.

Systém:
Kulovnice STEYR AUG-Z je charakteristická využitím systému Bull Pup. V praxi to znamená, že systém – na rozdíl od konvenčních kulovnic – je umístěn vzadu za spoušťovým mechanizmem. Nejvýraznější výhodou systému Bull Pup je možnost upevnění delší hlavně při zachování celkové krátké délky zbraně. Srovnáme-li samonabíjecí kulovnici STEYR AUG-Z s dnes patrně nejpopulárnějším zástupcem klasické útočné pušky – M16 (standardní model) – dojdeme k závěru, že při přibližně stejné délce obou zbraní je délka hlavně kulovnice STEYR AUG-Z o cca 20 cm delší. Delší hlaveň znamená přesnější střelbu, nižší výstřelový hluk a kratší výšleh plamene. Samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z využívá k chodu systému odběru plynných povýstřelových zplodin z hlavně s dynamickým rotačním závěrem. Závěr kulovnice STEYR AUG-Z se uzamyká do hlavně 8 mohutnými ozuby. Písty kulovnice STEYR AUG-Z, které přenášejí energii plynu, jsou rovněž opatřeny vrstvou tvrdochromu. Systém samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z využívá regulátoru odběru plynů, kterým lze jejich odběr regulovat a zachovat tak funkci systému i při nestandardních laborací střeliva nebo při silném znečištění zbraně.

Pojistka:
Samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z je vybavena manuální pojistkou, která je integrována v zadní části pistolové rukojeti. Ovladač pojistky kulovnice STEYR AUG-Z je oboustranný a proto lze pojistku ovládat pravou i levou rukou.

Pažbení:
Pažbení kulovnice STEYR AUG- Z je vyrobeno z odolného polymeru zesíleného skelným vláknem. Před ukončením předpažbí samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z je připevněna sklopná přední rukojeť. Hlaviště pažby kulovnice STEYR AUG-Z má na svém spodku výčnělek, který lze použít jako podpěru při střelbě. Spodní část hlaviště pažby je upraveno pro umístění čistící sady. Samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z je dodávána standardně jako puška s pravostranným vyhazováním. Velmi jednoduchou výměnou vyhazovače a zaslepením pravého výhozího okénka však dostaneme plnohodnotnou zbraň pro levorukého střelce.

Povrchová úprava kovových částí zbraně:
Vnější stěna hlavně, pouzdro závěru a Picatinny lišta kulovnice STEYR AUG-Z jsou opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.

Zásobník:
Ve standardní výbavě přichází samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z s dvouřadým zásobníkem. Zásobník kulovnice STEYR AUG-Z je průhledný a umožňuje tak okamžitou kontrolu počtu nábojů. Vzhledem ke své konstrukci a tvaru pažby je střelba ze samonabíjecí kulovnice STEYR AUG-Z překvapivě příjemná, zpětný ráz zbraně připomíná střelbu z malorážky. Kulovnice STEYR AUG-Z je nepřekvapivě velmi přesná i na vzdálenosti okolo 300m.

Výhody nákupu na NaVojaky.cz

Máme více než 10let zkušeností. Zastupujeme přímé dovozce. Poskytujeme kompletní servis včetně montáže a nastřelení zbraní.

Pokud něco nezajistíme, tak to neexistuje a pokud něco neumíme, tak to nejde.Kvalitní české a mezinárodní produkty

Rychlé dodání a vlastní doprava

Odborně proškolení pracovníci

Opravy zbraní a příslušenství
+420 581 202 380


Volejte PO-PÁ od 9:00 do 16:00

Navojaky.czKontaktní údaje

Kontaktní údaje:
Mail: info@navojaky.cz
Mail: obchod@navojaky.cz
Objednávky tel.: +420 581 202 380

Fakturační údaje:
XY s.r.o.
Přerov
750 02 Přerov

IČ: 1111111111111
DIČ: CZ1111111111111
Nejsem plátcem DPH.

Pobočky

Provozovna Přerov:
Po - Pá 9:00 - 16:00 hod

Škodova 771,
750 02 Přerov
tel.: +420 581 202 380

V odpoledních hodinách po tel. domluvě.

Copyright (c) 2018 MakroMedia s.r.o., www.navojaky.cz, design a kód wedipa.com

Výroba bazénů, Bazény v akci